ΑθλητικάΘέμαΤοπικά

Πρωταθλητής και μαθηματικά ο Καμπανιακός!

Πρωταθλητής στον 1ο όμιλο της Super League 2 αναδείχτηκε και μαθηματικά ο Καμπανιακός!

Η ομάδα της Χαλάστρας επικράτησε 0-4 του Μεγάλου Αλεξάνδρου Ορφανίου. Την ίδια ώρα, η Καβάλα γνώριζε την ήττα με 2-0 από τον Πανδραμαϊκό και έμενε στους 51 βαθμούς, επτά πίσω από την ομάδα του Ηλία Σαπάνη και ενώ απομένουν μόλις δύο αγωνιστικές.

Ο Καμπανιακός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ λίγο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου, με τον Σαρβανίδη. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, η ομάδα της Χαλάστρας διπλασίασε τα τέρματά της με τον Κεχαγιά. Οι παίκτες του Ηλία Σαπάνη σημείωσαν ακόμη δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, με πέναλτι του Ιγνατίδη (σ.σ. το κέρδισε ο Σαρβανίδης) και πλασέ του Μανιού και έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

Η αρχική ενδεκάδα με την οποία αγωνίστηκε ο Καμπανιακός:

Κασαπίδης, Κεχαγιάς, Ξανθόπουλος, Βοσκόπουλος, Προσκυνητόπουλος, Ταΐρης, Σαρβανίδης, Ιγνατιδης, Πόζογλου, Παπακωνσταντίνου, Μπουτζίκος.

Κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού μπήκαν και οι Ρακαβίνας, Σαπουντζής, Καράμπελας, Μανιός.

Το επόμενο «στοίχημα» που έχει μπροστά του ο Καμπανιακός

Μπορεί ο Καμπανιακός να στέφθηκε πρωταθλητής, ωστόσο αυτό δεν σημαίνει ότι τελείωσε η σεζόν. Μετά την επίτευξη του πρώτου στόχου, οι «κόκκινοι» έχουν ακόμη δύο μπροστά τους: τα πλέι οφ που θα κρίνουν την άνοδο στη Super League 2 και τον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣΜ με αντίπαλο τον Θερμαϊκό Θέρμης.