ΑθλητικάΘέμα

Μοιράστηκαν βαθμούς Ηρακλής και Καμπανιακός

Ηρακλής και Καμπανιακός αναδείχτηκαν ισόπαλοι με 2-2, έπειτα από μία συναρπαστική σε εξέλιξη αναμέτρηση για την 23η αγωνιστική της Super League 2.

Οι κόκκινοι της Χαλάστρας βρέθηκαν να προηγούνται με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο, με τα τέρματα του Γαρύφαλλου στο 15’ και του Τότσκα στο 25’. Μάλιστα, στο 44’ έχασαν σπουδαία ευκαιρία για να κάνουν το 0-3, αλλά ο τερματοφύλακας των κυανόλευκων κατάφερε να διαφυλάξει την εστία του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ηρακλής προσπάθησε να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση. Έτσι, αφού μείωσε στο 59’ με πέναλτι του Βιτλή, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 74’ με τον Κωστόπουλο. Το 2-2 παρέμεινε μέχρι το τέλος, με την ομάδα της Χαλάστρας να προσθέτει στη συγκομιδή της ακόμη έναν πολύτιμο βαθμό, απέναντι σε έναν δυνατό αντίπαλο όπως ο Ηρακλής.

Οι συνθέσεις:

Ηρακλής (Π. Αμανατίδης): Παλαβράκης, Βιτλής, Πατράλης, Κωστόπουλος, Τσαγκαλίδης, Αρόγιο (46′ Κούστα), Εμπό, Κουντουριώτης (46′ Νεοφυτίδης), Σιούτας, Γκερμούς, Σπυρίδης (78′ Σπυρίδης).

Καμπανιακός (Γ. Αμανατίδης): Γιακουμής, Λαγωνίδης, Γιουκούδης (78′ Μυστακίδης), Σαρβανίδης, Μανιός (78′ Πόζογλου), Προσκυνητόπουλος, Μπούσης, Φροσύνης, Γαρύφαλλος, Παπακωνσταντίνου (66′ Ν. Καθάριος), Τότσκα (66′ Έππας).