Ντροπή…
Δεν είχαμε σκοπό ξανά να ασχοληθούμε με το σιντριβάνι της Σίνδου καθώς είναι προφανές ότι δεν αλλάζει τίποτα όσα χρόνια και αν το συζητάμε το συγκεκριμένο θέμα.
Η εικόνα του είναι σχεδόν πάντα άθλια και παρά το γεγονός αυτό, καμία ουσιαστική πρωτοβουλία δεν λαμβάνεται ώστε να διορθωθεί αυτή η κατάσταση. Όμως πάει πολύ τις ημέρες που στην Σίνδο πραγματοποιείται η σημαντικότερη διοργάνωση που φιλοξενεί ο δήμος Δέλτα, το Φεστιβάλ των Ορχηστρών, το σιντριβάνι της κεντρικής πλατείας να είναι σε αυτά τα χάλια…
![](https://dpress.gr/wp-content/uploads/2022/08/301181039_393757639544002_1928748132109588019_n-764x1024.jpg)