Έκλεισε το πέρασμα για την Πόντου – Ορμητικά τα νερά (pics)
Για προληπτικούς λόγους σήμερα το πρωί η υπηρεσία της Πολιτικής Προστασίας του δήμου Δέλτα την οποία συντονίζει ο αντιδήμαρχος Τεχνικών Έργων κ. Γιώργος Γλώσσης προέβη σε κλείσιμο της οδού που οδηγεί από την Σίνδο στην Πόντου. Ήδη ο όγκος του νερού που κατεβαίνει από τον χείμαρρο ήταν πολύ μεγάλος μετά τις τελευταίες καταιγίδες των περασμένων ημερών και κρίθηκε σκόπιμο να κλείσει το συγκεκριμένο σημείο για λόγους ασφαλείας.
![](https://dpress.gr/wp-content/uploads/2021/10/245359054_856161205095805_6770917844512251826_n-1-1.jpg)
![](https://dpress.gr/wp-content/uploads/2021/10/245431282_268101785323882_2316316461109373341_n-1.jpg)