ΑθλητικάΘέμαΤοπικά

Πρώτη νίκη στη SL 2 o Καμπανιακός – Νίκησε 2-3 τον ΠΑΟΚ Β’

Την πρώτη του νίκη στη Super League 2 πανηγύρισε ο Καμπανιακός, καθώς επικράτησε 2-3 του ΠΑΟΚ Β’, στη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος, στο γήπεδο του Μακεδονικού.

Η ομάδα της Χαλάστρας άνοιξε το σκορ μόλις στο 3’ με σουτ του Γαρύφαλλου, ενώ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 19’ με διπλή προσπάθεια του Τσοπούρογλου. Οι «ασπρόμαυροι» έκαναν το 2-1 στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με κεφαλιά του Γκορντεζιάνι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Καμπανιακός ανέτρεψε το σκορ και έφτασε στη μεγάλη νίκη. Αρχικά ισοφάρισε στο 63’ με τον Γαρύφαλλο. Στο 74’ ο Τότσκα έγραψε το τελικό 2-3, χαρίζοντας στην ομάδα του Ηλία Σαπάνη το τρίποντο.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Νικολακούλης, Τασιούρας (83′ Παντεκίδης), Κιτσάκης, Παναγιώτου, Γιαξής, Νινούα (83′ Ρούμνιαντσεβ), Γρόσδης (67′ Κωττάς), Δαρέλας, Τσοπούρογλου, Πανίδης (67′ Σμυρλής), Γκορντεζιάνι.

Καμπανιακός (Σαπάνης): Κασαπίδης, Προσκυνητόπουλος (46′ Π. Καθάριος), Μπούσης, Παπαστεριανός, Σαραβανίδης, Ν. Καθάριος (70′ Μανιός), Φροσύνης, Τότσκα, Πόζογλου (89′ Βοσκόπουλος), Γιουκούδης, Γαρύφαλλος (84′ Ταΐρης).