Κούλουμα στη Σίνδο την Καθαρά Δευτέρα
Ο Λαογραφικός Σύλλογος Σίνδου “Ο ΡΟΔΑΚΑΣ” σε συνεργασία με την Αντιδημαρχία Πολιτισμού του Δήμου Δέλτα καλεί την Καθαρά Δευτέρα στο χώρο του Παλαιού Δημοτικού Σίνδου για τα Κούλουμα. Όπως αναφέρει ο σύλλογος: “Με αγάπη, μεράκι, καλή διάθεση, νόστιμη φασολάδα, λαγάνες,κ πολυυυυυ χορό σας περιμένουμε να έρθετε κοντά μας να γιορτάσουμε τα κούλουμα όπως κάθε χρόνο…..”
Οπότε την Καθαρά Δευτέρα στις 10:30 όσοι πιστοί προσέλθετε…
![](https://dpress.gr/wp-content/uploads/2024/03/rodakas_afisa-01-694x1024.jpg)