Αθλητικά

Καμπανιακός: Και πάλι στο +5 από την Καβάλα

Τον πρώτο λόγο για την κατάκτηση του πρωταθλήματος έχει και πάλι ο Καμπανιακός, μετά τη νίκη του επί του Άρη Αβάτου με 2-0 και την ήττα της Καβάλας στον Εύοσμο. Πλέον, η ομάδα της Χαλάστρας κρατά την τύχη της στα χέρια της, καθώς βρίσκεται και πάλι στο +5 από την Καβάλα, η οποία έχει ένα ματς λιγότερο.

Πώς νίκησε ο Καμπανιακός

Η ομάδα του Ηλία Σαπάνη πήρε μία «επαγγελματική» νίκη. Άνοιξε το σκορ πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, όταν ο Καράμπελας βρήκε με εξαιρετική μεγάλη μεταβίβαση τον Ιγνατίδη στην πλάτη της άμυνας του Άρη Αβάτου, και εκείνος αφού πέρασε τον τερματοφύλακα πλάσαρε στο άδειο τέρμα.

Στο Β’ ημίχρονο, οι κόκκινοι της Χαλάστρας είχαν δοκάρι με τον Βοσκόπουλο (σ.σ. αφού απέκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας). Τελικά, το γκολ ήρθε ένα λεπτό αργότερα, με πέναλτι που κέρδισε ο Σαρβανίδης και εκτέλεσε εύστοχα ο Ιγνατίδης.